Невідворотність кримінального покарання за незаконну порубку дерев.

  • 1393

Фото без описуТеплицьким районним судом Вінницької області за публічного  обвинувачення прокурора Теплицького відділу Гайсинської окружної прокуратури в серпні 2022 року ухвалено обвинувальний вирок, яким 37-річного та 29-річного жителів Соболівської територіальної громади Гайсинського району Вінницької області засуджено за ч. 3 ст. 246 КК України до 3 років позбавлення волі за незаконну порубку восьми дерев, вчинену на території природно-заповідного фонду, а саме в ландшафтному заказнику місцевого значення «Урочище «Яструб», що розташоване поблизу села Велика Мочулка Гайсинського району.

Враховуючи позитивні характеристики засуджених осіб, те що вони, щиро розкаялись у вчиненому та погодились відшкодувати завданий державі збиток, судом було прийнято рішення про звільнення їх від відбування покарання, якщо вони протягом 1 року 6 місяців іспитового строку не вчинять нового кримінального правопорушення.

Крім того, у сфері охорони навколишнього природного середовища, Теплицьким відділом Гайсинської окружної прокуратури в липні до мешканця Бершадської територіальної громади заявлено цивільний позов про стягнення шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням (незаконною порубкою дерев) на суму 313816,14 грн., на території Соболівської громади.

Робота правоохоронців на вказаному напрямку, щодо реагування на незаконні порубки дерев триває.