Конкурс Вінницької  обласної Ради «Комфортні громади»

  • 1565

Фото без опису

Конкурс Вінницької  обласної Ради «Комфортні громади»:

інформаційна зустріч відбулася для представників територіальних громад Гайсинського району

 

11 лютого стартувала серія інформаційних зустрічей із написання проєктів на конкурс Вінницької обласної ради «Комфортні громади» - для 63 громад.

 

Перший семінар уже провели для представників дев’яти громад Тульчинського району. А 17 лютого у Гайсині відбулася інформаційна зустріч для п’ятнадцяти громад Гайсинського району.

 

Представників територіальних громад проконсультували щодо умов проведення конкурсу, вимог до подавачів, правил заповнення аплікаційної форми тощо.

 

Такі ж інформаційні зустрічі відбудуться в усіх шести районах Вінницької області.

 

Цього року Вінницька обласна Рада, ухвалюючи бюджет на 2021 рік, наполягла на проведенні Конкурсу та ухвалила рішення про виділення 20 млн грн на фінансування проєктів-переможців. Конкурс змінив формат, оновлені і його умови.

 

Для організації та проведення Конкурсу «Комфортні громади» створено Експертну раду.

 

Вячеслав Соколовий - голова Вінницької обласної Ради і голова експертної ради конкурсу «Комфортні громади»:

 

– На завершальному етапі децентралізації на Вінниччині створено 63 територіальні громади. Вони – різні: одні громади більш досвідчені, бо були створені раніше, а є щойно створені громади.  Сама назва конкурсу визначає його суть – кожна громада на Вінниччині має стати комфортною для її жителів, причому в усіх сенсах. У нинішніх умовах проведення такого Конкурсу – надзвичайно потрібне та актуальне. Спільно з громадами та нашими партнерами ми будемо визначати найбільш ефективні шляхи розв’язання проблем, які існують чи виникають в громадах. Будемо підтримувати  ініціативи громад і залучати громадські об’єднання до напрацювання ідей проєктів. Будемо надавати учасникам консультації та залучати експертів.

 

Дмитро Чаленко – заступник голови обласної Ради і заступник голови експертної ради конкурсу «Комфортні громади»:

 

- Метою Конкурсу є відбір проєктів розвитку територіальних громад, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету. Зараз важливо сприяти розвитку громад та надавати фінансову підтримку. Ми маємо працювати та створювати умови для того, щоб кожен мешканець нашої області почувався комфортно у власній громаді.

 

Передбачене фінансування

 

У конкурсі можуть брати участь  проєкти, розроблені та подані територіальними громадами та районними радами Вінницької області. Проєкти-переможці отримають до 350 тис. грн із фонду Конкурсу та мають передбачати власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проєкту (з населенням до 10 тис. осіб власний внесок – не менше 30% від загального бюджету проєкту).

Спільні проєкти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування, матимуть такий  обсяг співфінансування: до 500 тис. грн – з фонду Конкурсу, а власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проєкту.

 

Учасникам Конкурсу пропонується розробити проєкти за такими напрямами

 

«Безпечна громада» –  впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади (в тому числі створення систем відеоспостереження).

«Здоров’я жителів громади» –  здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.

«Сучасна громада» –  розвиток спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку, розбудова та модернізація мереж вуличного освітлення та інше.

«Доступні послуги» –  розвиток центрів надання адміністративних послуг.

«Спроможна громада» –  економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.

«Культурний розвиток громади» – відновлення та збереження історико-культурної, духовної спадщини.

«Інклюзивна громада» –  підтримка осіб з інвалідністю та створення безперешкодного життєвого середовища.