1. Що таке Громадський бюджет або бюджет участі?

Громадський бюджет – це частина бюджету Соболівської сільської ТГ, з якого здійснюється фінансування заходів, виконання робіт та надання послуг, визначених безпосередньо членами територіальної громади та оформлених відповідно проєктних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.

2. Хто може бути автором проєкту?

Автор - особа віком від 16 років, яка в порядку, визначеному Положенням про громадський бюджет Соболівської сільської територіальної громади (далі-Положення), підготувала та подала проєкт для фінансування з громадського бюджету.

3. Що таке проєкт? Які вони бувають?

Проєкт – оформлена згідно з вимогами Положення пропозиція, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету Соболівської сільської ТГ та інших не заборонених законом джерел фінансування. Всі проєкти кваліфікуються за двома категоріями: малі та великі.

Малий проєкт - це проєкт, загальна вартість реалізації якого становить від 10,0 тис. грн.  до 50,0 тис. грн.

Великий проєкт - це проєкт, загальна вартість реалізації якого становить від 50,0 тис. грн. до 100,0 грн.

4. Які є обмеження для проєктів?

Подані для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету проєкти повинні відповідати таким вимогам:

• проєкти подаються в поточному році, а реалізація їх можлива протягом наступного бюджетного періоду;
  • у разі, якщо реалізація проєкту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до комунальної власності Соболівської сільської територіальної громади та стосуватись лише одного такого об’єкта;
  • реалізація проєктів має бути в компетенції органів місцевого самоврядування.

5. Яким чином можна подати проєкт?

• Для подання проєкту автору необхідно заповнити заявку (додаток 2 до Положення), що знаходиться у розділі Документи.
  • Проєкт подається автором у електронному (на е-mail gromadbudjet2024sob@gmail.com) з відповідними сканкопіями підтвердження особи або паперовому вигляді (у пункті супроводу громадського бюджету).
  • ВАЖЛИВО! . Проєкт подається разом з підписами підтримки проєкту згідно додатку 3  (знаходиться у розділі Документи) для малих проєктів 15 голосів, а для великих 30 голосів, від фізичних осіб, що зареєстровані на території населених пунктів Соболівської сільської територіальної громади (за винятком ініціатора).

6. Прийом проєктів

• Рішенням Соболівської сільської ТГ затверджено Параметри громадського бюджету Соболівської сільської територіальної громади, згідно з яким, прийом проєктів для участі  у конкурсі «Громадський бюджет» триває з 01 по 30 травня.
  • ВАЖЛИВО!!! Терміни можуть змінюватись та продовжуватись в залежності від активності подавачів!!!

7. Чи можливе зняття або зміна проєктів?

• Автор (автори) проєкту може у будь-який момент зняти свій проєкт з розгляду, але не пізніше ніж за 5 календарних днів до початку голосування.
  • Об’єднання проєктів можливе лише за взаємною згодою авторів до початку голосування.
  • Будь-які втручання у проєктні пропозиції, у тому числі зміни об’єкта чи об’єднання з іншими, можливі лише за згодою авторів.