Індексація пенсій з 1 березня 2021 року

З 1 березня 2021 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», буде проведено індексацію пенсій.

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій у розмірі 1,11. Мінімальний розмір підвищення – 100 грн. Разом з тим, в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають повний страховий стаж (35 років – чоловіки, 30- жінки), розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2 200 грн.

Перерахунок проводиться автоматично за матеріалами пенсійних справ і не потребує додаткових звернень громадян до Пенсійного фонду Вінниччини.

Варто зазначити, що не індексуються пенсії:

• держслужбовців;
  • наукових працівників;
  • помічників нардепів;
  • отримувачів спецпенсій або довічного утримання (судді, прокурори);
  • тим, кому виплату вперше призначили у 2019 – 2021 році.

Фінансування проіндексованих пенсійних виплат Головним управлінням  Пенсійного фонду України у Вінницькій області розпочинається з 4 березня поточного року. Виплата пенсій буде проводитись згідно з графіком, шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ “Укрпошта”.