Рекомендації для громадян щодо COVID-19

Дія адаптивного карантину в країні продовжена, обмежувальні заходи не відмінялись. У випадку поширення Covid-19 серед дітей буде вирішуватись питання функціонування освітніх закладів. Особливу уваги слід звернути на дотримання вимог щодо дотримання режиму самоізоляції контактних, роботою закладів громадського харчування в умовах карантину. За рекомендаціями МОЗ України для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

• часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою;
  • Уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, мінімальна дистанція - 1,5 метра;
  • У випадку підвищення температури тіла, кашлю й утруднення дихання невідкладно звернутися по телефону до сімейного лікаря;

Дотримуватись вимог самоізоляції!

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном). Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо: Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19. Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19. Якщо ви нещодавно повернулись з будь-якої країни, де зареєстровані випадки захворювання на COVID-19 та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури. Скільки триває самоізоляція? не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Завідувач ВСП Бершадський відділ                                                                                                                А. ВЕЛЬГАН