УВАГА КОНКУРС! "Комфортні громади"

  • 1882

Фото без опису5 жовтня  обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади» на 2021-2022 роки. Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. 

Конкурс обласної Ради «Комфортні громади» оголошується саме зараз, щоб уже в лютому 2022 року визначити переможців. Таким чином громади матимуть більше можливостей та часу для реалізації своїх проєктів.

Конкурс проводитиметься в два етапи. Спочатку – на рівні територіальних громад. Там місцева рада створює відбіркову комісію, а визначені нею проєкти допускаються до голосуванням жителів громад. Проєкти, схвалені громадою, переходять на другий етап - на обласний рівень. Вони оцінюються фахівцями-експертами та передаються Експертній раді, яка й визначає переможців конкурсу.

- Такий процес дозволить залучити якомога більше жителів для прийняття рішень щодо розвитку громади.

Учасникам Конкурсу-2021-2022 пропонується розробити проєкти за такими напрямами:

- «Безпечна та доступна громада» - впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади;

- «Здоров`я жителів громади» - здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров`я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області;

- «Сучасна громада» - розвиток культурної, спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку тощо;

- «Спроможна громада» - економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.

Правила співфінансування з обласного бюджету також зазнали змін. Так, громадам із населенням понад 10 тис. жителів збільшується обсяг співфінансування з обласного бюджету до 500 тис. грн, а їх власний внесок має бути  не менше 50%. Такі громади зможуть подати на обласний рівень максимум 4 проєкти, з яких переможцями буде визначено не більше двох. Громадам із населенням менше 10 тис. обсяг співфінансування складатиме до 350 тис. грн, а їх власний внесок – 30%. Громади зможуть подавати на обласний рівень максимум 2 проєкти, один із яких може стати переможцем.

Обов’язковою умовою для участі в конкурсі-2021-2022 є наявність у громади затвердженої Стратегії розвитку.

Довідково: Голова Експертної ради конкурсу «Комфортні громади» - голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Заступники голови Експертної ради – заступник голови обласної Ради  Дмитро Чаленко, заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький. Члени Експертної ради – голови постійних комісій обласної Ради, голови районних рад, начальники управлінь виконавчого апарату обласної Ради.
Джерело: https://vinrada.gov.ua/vinnicka-oblasna-rada-ogolosila-konkurs-komfortni-gromadi-na-20212022-roki.htm

Положення про конкурс Вінницької обласної Ради «Комфортні громади»

ВИМОГИ ДО ПОДАННЯ ТА РОЗРОБКИ ПРОЄКТІВ НА КОНКУРС ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «КОМФОРТНІ ГРОМАДИ» У 2021-2022 РОКАХ.