До уваги суб'єктів господарювання!

ГУ  ДПС  у Вінницькій області

21028, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7,  тел.:(0432)59-23-01

До уваги суб’єктів  господарювання

Головне управління ДПС у Вінницькій області нагадує платникам податків деякі критерії, які необхідно враховувати при здійсненні  діяльності  у  2022 році:

Розмір мінімальної заробітної плати  та прожиткового мінімуму становить:

з 01.01.2022р. -  6 500 грн;

з 01.10.2022р. – 6 700 грн.

До відома: середня заробітна плата по Вінницькій області становить – 12690 грн.

Розмір прожиткового мінімуму  для працездатних осіб  становить:

З 01.01.2022 р. – 2481 грн.

Обсяг доходу платників єдиного податку (ЄП)  не має перевищувати:

Група ЄП

Критерій обсягу

2022 рік

167 розмірів мінімальної заробітної плати

1 085 500 грн.

834 розмірів мінімальної заробітної плати

5 421 000 грн.

1167 розмірів мінімальної заробітної плати

7 585 500 грн.

У разі перевищення  встановленого  розміру доходу платники податку з наступного кварталу за заявою переходять на  застосування  іншої групи ЄП або на загальну систему оподаткування. До суми перевищення застосовується ставка 15%.

Щодо застосування платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО, ПРРО):

1 січня 2022 року: застосування  РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп є обов’язковим.

При цьому,  реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО, ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Відеоурок щодо реєстрації програмних РРО за посиланням: vin.tax.gov.ua/media- ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/7363.html

До уваги громадян!

ГУ  ДПС у Вінницькій області наголошує  на необхідності своєчасної та повної сплати  майнових податків при наявності у власності нерухомого майна та землі.  Так, у разі неотримання   протягом року    податкових рішень-повідомлень на сплату земельного податку або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, просимо звернутися  до податкового органу за місцем реєстрації  для звірки.