За минулий тиждень поліцейські Гайсинського району зареєстрували 71 кримінальне правопорушення, більшість з яких – шахрайства.

Фото без описуУ період з 1 по 7 серпня 2022 року до Гайсинського районного управління поліції та підпорядкованих територіальних підрозділів надійшло 402 звернення та повідомлення громадян про злочини та інші події, з них 71 злочин має ознаки кримінальних правопорушень.

Шахрайства під час воєнного стану набули особливого розповсюдження та цинізму. Попри постійні застереження правоохоронців бути пильними і ретельно перевіряти інформацію, жителі Гайсинського району продовжують потрапляти у поширені шахрайські схеми. За минулий тиждень шахраї виманили в довірливих людей рекордну кількість коштів на загальну суму більше як 360 000 грн. та 37 тис. 500 доларів США. Всього зареєстровано 18 шахрайств. За усіма фактами працівники поліції проводять перевірку і вкотре закликають громадян бути обачними і не довіряти незнайомцям.

6 серпня поліцейські затримали раніше судимого 35–річного зловмисника, який ошукав жительку Бершадської територіальної громади на 1500000 гривень та при втечі намагався наїхати на правоохоронців.

Затриманий зателефонував до потерпілої та, скориставшись популярною схемою «ваш родич вчинив смертельну ДТП», змусив її віддати всі гроші. Жінка зібрала всі сімейні заощадження, а саме 37 500 доларів США, та пішла до зупинки громадського транспорту, на яку вказав зловмисник. Протягом години підозрюваний під’їхав на автомобілі та сам забрав гроші. Коли вранці її чоловік повернувся додому потерпіла зрозуміла, що стала жертвою шахрайських дій.

Як розповів керівник Відділу поліції № 1 Гайсинського районного управління поліції Вадим Революк, працівники поліції проаналізували злочин та відразу почали відпрацьовувати осіб, які раніше потрапляли в поле зору поліції за вчинення шахрайських дій. Орієнтування на його затримання надали усім поліцейським Гайсинського та сусідніх районів.

За кілька годин автомобіль Honda, на якому рухався зловмисник, поліцейські помітили на території району. Разом з підозрюваним в автомобілі перебувала його дружина та дитина. Правоохоронці зупинили автівку та запропонували водію вийти з салону.

Чоловік проігнорував вимоги поліцейських та під час втечі здійснив спробу наїхати на них. Аби зупинити транспортний засіб правоохоронці зробили кілька попереджувальних пострілів вгору та почали наздоганяти втікача.

Надалі, в ході оперативно-розшукових заходів працівники поліції встановили, що у селі Качанівка Ямпільської територіальної громади водій залишив транспортний засіб, а автомобіль поїхав в напрямку м. Крижопіль.

В ході відпрацювання населеного пункту працівники поліції спільно з бійцями КОРДу затримали чоловіка, який кілька годин переховувався від поліції в лісовому масиві.

Наразі підозрюваний затриманий в процесуальному порядку та перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.

Слідство повідомило затриманому про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 ККУ (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах). За такий злочин чоловікові загрожує покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також відносно підозрюваного поліція розпочала кримінальне проводження за ст. 348 ККУ (Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця). Санкція статті передбачає покарання - довічне позбавлення волі.

Зокрема, зареєстровано 12 – крадіжок,10 - злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, 10 - нанесення тілесних ушкоджень, 2 – незаконний обіг вогнепальної зброї, 1 - незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу та інші.

Також поліцейські продовжують реєструвати (7 реєстрацій) злочини відповідно до ст. 438 Кримінального кодексу України (Порушення законів та звичаїв війни) щодо часткового пошкодження або руйнування квартир чи будинків громадян внаслідок ракетних обстрілів безщадного окупанта.

Протягом минулого тижня поліцейські склали 12 адмінпротоколів відповідно до ст.130 КУпАП внаслідок керування транспортними засобами особами у стані алкогольного сп'яніння. З них, 4 – Гайсинська, 2 – Бершадська, 2 – Ладижинська, 2 – Тростянецька і 2 - Теплицька територіальні громади.

В період з 25 липня по 4 серпня у м. Гайсин в двох спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах для абітурієнтів району проходило національне мультимедійне тестування, під час якого 26 поліцейських Гайсинського районного управління поліції спільно з військовослужбовцями Гайсинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки і працівниками Гайсинського районного управління ГУ ДСНС у Вінницькій області забезпечили охорону публічної безпеки та правопорядку.

Шановні жителі Гайсинського району! Будь те пильними, не дозволяйте зловмисникам вас ошукати.

Кожного разу під час сповіщення про повітряну тривогу негайно прямуйте до найближчого укриття і пам'ятайте про правило двох стін. Бережіть життя – своє і своїх близьких.