До суду скеровано обвинувальні акти щодо незаконного вилову риби на суму понад 1,3 мільйона гривень.

  • 41

За процесуального керівництва Гайсинської окружної прокуратури до суду скеровано три обвинувальних акти за фактами незаконного зайняття рибним добувним промислом, що заподіяли істотної шкоди (ч. 1 ст. 249 КК України).

Так, у квітні 2024 року житель Чечельницької територіальної громади Гайсинського району Вінницької області із використанням двох промислових сіток здійснив незаконний вилов водних біоресурсів: 176 екземплярів риби виду «карась сріблястий» та 1 екземпляр риби виду «окунь», на ставку в одному із сіл Чечельницької територіальної громади, чим завдано шкоду водній екосистемі в розмірі 281418 грн.

Цього ж місяця ще двоє мешканців Чечельницької територіальної громади здійснили незаконний вилов риби у одному із сіл громади за допомогою сіток та здобули водні біоресурси в кількості 628 особин, а саме: карася сріблястого 608 екземплярів, плітки 14 екземплярів та окуня 6 екземплярів, що спричинило істотну шкоду на суму 1002116 грн.

Також, у травні поточного року мешканець Соболівської територіальної громади Гайсинського району Вінницької області із використанням двох промислових сіток здійснив незаконний вилов водних біоресурсів: 45 екземплярів риби виду «карась сріблястий» та 1 екземпляр риби виду «сазан», у руслі ставка в межах одного із сіл Соболівської територіальної громади, чим завдано шкоду водній екосистемі в розмірі 74851 грн.

За вчинені кримінальні правопорушення, в разі доведення вини у суді, зловмисникам загрожує покарання у виді штрафу від 17 тис. грн до 51 тис. грн або пробаційного нагляду на строк до трьох років, або обмеження волі на той самий строк.

Нагадуємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.