Охорона праці: чому незадекларована праця – це погано?

  • 8

Фото без опису

В умовах збройної агресії перед державою постають надскладні виклики –   підвищення обороноздатності країни, забезпечення соціального захисту найуразливіших верств населення, організація безперервної роботи об’єктів критичної інфраструктури та інше. Важливу роль в цих процесах відіграють внески та податки, сплачені роботодавцями до бюджету.

Зараз почастішали випадки незареєстрованих трудових відносин. Це впливає на недоотримання коштів до державного бюджету. До прикладу, незадекларована праця не приносить щороку в державний бюджет близько ста мільярдів гривень. Ці кошти могли б піти на обороноздатність і захист нашої держави.

Належно оформлені трудові відносини з найманими працівниками надають можливість роботодавцям не лише уникнути великих штрафних санкцій та непорозумінь з контролюючими органами, а й вимагати від працівників працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна роботодавця.

Окремо слід звернути увагу на наслідки травмування або смерті неоформленого працівника, адже у цьому випадку роботодавцеві загрожує кримінальна відповідальність.

Своєю чергою неоформлені працівники позбавлені соціального захисту та гарантій, визначених трудовим законодавством, зокрема вони не мають оплачуваних відпусток,  допомоги у разі хвороби, професійних захворювань чи отриманні травми на виробництві, допомоги по безробіттю, захисту від незаконного звільнення та необґрунтованої матеріальної відповідальності, не набувають страхового стажу.

Отже, незадекларована праця – погано для всіх! Для держави, для роботодавців, для працівників!